Трикотажні тканини популярні у виробництві сучасного одягу. Це цілком зрозуміло, адже трикотаж має масу естетичних і практичних переваг. Трикотажні речі стильно і актуально виглядають. Вони довго носяться. А сама тканина має таку універсальність, що з неї однаково добре виходять самі різні речі - починаючи з чоловічих сорочок і закінчуючи жіночими лосинами. мужских рубашек і завершуючи жіночими лосинами.Одним словом, асортимент різноманітний і багатогранний. В інтернет-магазині «КУПИ СВОЄ» ви можете побачити різні варіанти одягу з трикотажу. Пропонуємо вашій увазі ознайомитися з видами і складом трикотажних полотен, щоб краще розібратися в даному питанні.

Види трикотажу

Найпоширенішими різновидами трикотажних таканин є :

 • Плюшевий (махровий) трикотаж. Це щільна, м'яка на дотик тканина з петельним ворсом. Часто використовується в пошитті халатів та інших речей з цієї категорії. До речі, в нашому онлайн-магазині ви можете знайти безліч красивих, зручних і практичних халатов - як для жінок, так і для чоловіків і дітей.
 • Кулірна бавовняна гладь. Найчастіше використовується для пошиття футболок, літніх суконь та іншої подібної одягу. Підрозділяється на кілька типів, має лицьову і виворітну боку.
 • ІнтерлокЦе трикотаж, що має подвійну структуру. Тобто - різниці між лицьової та зворотньої сторонами немає. Незважаючи на те, що такий трикотаж менш еластичний, ніж деякі інші види трикотажних полотен, він краще зберігає форму і відрізняється підвищеною стійкістю до зносу. А тому широко використовується в пошитті найрізноманітнішої одягу. Наприклад, він актуальний у виробництві таких речей, як дитячі гольфи та джемпери, спортивні костюми.
 • Віскоза. Містить натуральну целюлозу, з чим пов'язані хороші гігієнічні властивості волокна. Віскоза може бути як гладкофарбованою, так і з малюнком. За типом волокна основний вид переплетення віскози зазвичай є кулірною гладдю. Є ще так звана «холодна» віскоза, що відрізняється від класичної. Вона найбільш популярна і затребувана за рахунок характерного відливу і низьких показників м ятості. Така тканина красива і зручна. Підходить для пошиття літніх речей і не парить навіть в 30-градусну спеку.
 • Ластик різних видів. Це трикотажне полотно високої еластичності. Широко застосовується в пошитті одягу для дітей, а також - у виробництві декоративних елементів для одягу.
 • Піке. Лицьова поверхня має фактуру у вигляді сот або рубчиків. Тканина використовується для пошиття сорочок «поло».
 • Футер. Матеріал буває з начосом і без. За щільністю - середній або щільний. Відмінно зберігає форму. Підходить для пошиття толстовок, а також дитячих костюмів.
 • Капітоне. Утеплений тришаровий трикотаж з хорошим показником повітропроникності.
 • ФлисЦе тепле полотно є об'ємним, містить начісування на лицьовій, а також виворітного стороні. Хороші властивості теплоізоляції роблять фліс затребуваним в пошитті шарфів, шапок, теплих штанів, курток, комплектів для дому та підкладок різних речей.
 • Велюр. Серед ключових ознак цього полотна - м'який і густий ворс, середня щільність, можливість додавання до складу лайкри. Найбільш поширене використання велюру в пошитті домашнього та спортивного одягу. Часто матеріал також застосовують у виробництві дитячих речей.
 • Велсофт. Дуже м'який і високий ворс роблять матеріал оптимальним для пошиття пледів і халатів. Він на 100% складається з приємного на дотик поліефірного волокна.

Крім цих популярних типів трикотажних волокон, на сучасному ринку можна зустріти і інші їх різновиди. Технології постійно вдосконалюються, що дає можливість з'являтися новим трикотажним тканинам.

Склад трикотажних волокон

Сучасні трикотажні волокна бувають повністю натуральними (100% бавовна), натуральними з додаванням синтетичної нитки (наприклад, 95% бавовна + лайкра, 80% бавовна + поліестер) і повністю синтетичними (наприклад, 100% поліестер, 95% поліестер + лайкра, 95% акрил + лайкра). Є також інші варіанти складу і його процентного співвідношення. Виробник вибирає саме ту модифікацію, яку вимагає конкретна товарна лінія.

В інтернет-магазині «НОСИ СВОЄ» ви знайдете якісні речі з різних видів трикотажу. А наші фахівці, при потребі, допоможуть визначитися з вибором.