Трикотаж, в більшості своїй, славиться своєю довгостроковістю, міцністю і якістю. І тому, купуючи якийсь трикотажний атрибут одягу, ми розраховуємо на те, що воно буде нам довго служити, і що воно не буде мати ніяких візуальних дефектів. зшити з трикотажу можна дуже багато.

Однак, незабаром ми можемо побачити, що тканина набуває дуже неохайний вигляд і банально скочується. Здавалося б, не найгірше, що може статися з одежної, але певний дискомфорт це викликає.

Що таке катишки і як вони з'являються?

Катишки - це клубок поплутаних волокон, який з'являється на поверхні одягу. Як правило, вони з'являються в процесі тертя, адже трикотаж - це щільно сплетені волокна. Часте тертя об будь-який інший матеріал можуть спровокувати, грубо кажучи, виповзання волокна зі своєї позиції, і подальше перетворення його в грудку.

Найчастіше катишки утворюються на трикотажі низької якості, адже в процесі його виготовлення використовуються короткі волокна, що провокує велику кількість їх кінчиків в кінцевому матеріалі. І таким чином, тертя має більше шансів спровокувати появу грудок волокон.

Де катишки з'являються частіше?

Поява катишек не завжди свідчить про погану якість матеріалу. Просто структура деяких волокон не дає можливості уникнути великої кількості кінчиків, через що катишек не уникнути. Це, як правило, вовняні і напівшерстяні вироби.

Як визначити, що на трикотажі не буде катишек?

Визначити напевно якість тканини можна провівши невеликий візуально-тактильний огляд. Вибираючи тканину, або елемент одягу, потрібно:

  • Міцно стиснути полотно рукою, щоб подивитися, як він мнеться.
  • Натуральний трикотаж не чіплявся до рук, і дуже приємний на дотик.
  • Матеріал не електризується;
  • Орієнтуватися на кількість синтетики в матеріалі.
  • Оглянути матеріал на предмет міцності і щільності. Трикотаж досить щільна і еластична тканина.

Матеріал, на якому не утворюються катишки - це якісний трикотаж, який має ціну, пропорційну якості.

Важливо також усвідомлювати, що синтетика в складі - це вірний шлях до утворення катишек. Як правило, саме велика кількість синтетичних волокон провокує утворення великої кількості кінчиків, постійне тертя об які спровокує скочування.

Крім цього, синтетика при пранні досить сильно скочується, через що поява катишек неминуче.

Трикотаж без катышек, как следить и как выбирать

Як не вибрати трикотаж, який буде скочуватися?

Є відмінні візуальні параметри, які дозволять вам визначити, що на елементі одягу, або матеріалі в майбутньому з'являться катишки.

Самый первый способ, который позволяет обнаружить катышки – это пушок. Это уже своеобразное отслоение волокон, которое говорит лишь о том, что в будущем этот пушок скатается в серьёзные больше комки.

Крім цього, якщо матеріал досить кволий і на ньому не видно чіткої структури плетіння, то з великою ймовірністю він буде скочуватися.

Як уникнути появи катишек?

Як правило, натуральне скочування тканини характерно для матеріалу низької якості. Корисно буде уникати частого тертя, щоб уникнути появи катишек. Часто може утворитися на пальто, або куртці, коли ті труться об рюкзак, сумку.

Крім цього, важливо усвідомлювати, що зневажливий догляд за річчю може гарантувати досить швидкий знос і провокувати скочування тканини. Для цього, потрібно строго дотримуватися всі інструкції, які вказані на ярлику.

Найважливіше, що потрібно пам'ятати - це:

  • Дотримання правильного температурного режиму. Для якісного трикотажу оптимальна температура не перевищує 40 градусів.
  • Вовняні тканини необхідно прати вручну, адже прати у пральній машині може спровокувати швидке зношення матеріалу.
  • Використовувати виключно відповідні миючі засоби. Неправильно підібраний кондиціонер і пральний порошок можуть спровокувати не тільки втрату кольору, еластичності, а й поява катишек.

Чи можливо видалити катишки?

Раніше ми писали про те що можна зшити з трикотажної тканини.

Найпопулярнішими народними методами є бритва і скотч. Незважаючи на те, що бритва - це більш небезпечний метод, він дозволяє ефективно зрізати всі утворилися катишки, залишаючи невеликий ризик пошкодження тканини.

Скотч, в свою чергу, дає можливість здерти все зайве з одягу, хоча і залишає чималу частину частинок.

Є, звичайно, і спеціальні машинки, які зрізають катишки, але вони не завжди працюють ефективно. У той же час, найкращим способом захистити себе від катишек - це вибір правильної, а головне, якісної тканини.

Про що говорять катишки?

Як би там не здавалося, але катишки не завжди свідчать про погану якість матеріалу. Для вовняних виробів це характерно, та й часто в місцях тертя можуть утворюватися катишки. Це сумна істина, з якою треба змиритися.

Є товари більш високої категорії, які не будуть скочуватися, а волокна в них настільки сильно вплетені в тканину, що катишки не можуть з'явитися навіть в теорії. Але це неймовірно дорогі товари, які багато людей не зможуть дозволити.

Важливо пам'ятати, що для того, щоб уникнути появи катишек, досить буде лише дотримуватися гідного догляду за тканиною, і ставитися до неї дбайливо, вибирайте одяг у перевірених виробників, такого як Носи Своє.

Ранее мы писали о том что можно сшить из трикотажной ткани.